מטבח אקלקטי – דברים שלא ידעתם

מטבח אקלקטי: השילוב המושלם

מתלבטים בין עיצוב מודרני חדשני לבין עיצוב הכולל את החמימות הטבעית של מטבח כפרי, פרובנס או קלאסי? מדוע לבחור רק באפשרות אחת? סגנון עיצובי המשלב את שני הסגנונות יוצר מטבח הכולל את כל מוצרי האבזור החדשים, תאורה יוקרתית ושימוש בחומרים כמו פלסטיק, זכוכית וPVC לצד המראה הטבעי של לוחות עץ מלא ופרזולי ברזל בצורתם הטבעי. הכירו את יתרונותיו של מטבח אקלקטי.

חלל אישי עם אמירה שלכם

כאשר אתם בוחרים בעיצוב שאינו נצמד לסגנון מסויים, השמיים הם הגבול. אתם יכולים לקחת שולחנות בעיצוב קלאסי עשויים מפיסות עץ וחישורי ברזל, או לחילופין שולחנות מודרניים עשויים זכוכית, ולשלב אותם עם מגוון רחב של עיצובי ארונות. המכנה המשותף של המוצרים השונים, כמו קו עיצובי, צבע או טקסטורה יכולים יהיה יצור את ההרמוניה המושלמת של שילוב האלמנטים השונים במטבח.

רצפות עץ או רצפות שיש

כאשר אתם בוחרים בסגנון אקלקטי, אינכם מוגבלים גם לדרך בה בנויה הרצפה. האם מדובר ברצפת עץ יוקרתית, המעניקה מראה חמים לבית כולו, או ברצפת שיש נוצצת היוצרת מראה של מתחם מודרני מעוצב? כל ריצוף יכול להשתלב בצורה נפלאה בעיצוב מטבח אקלקטי. עם זאת, חשוב לזכור כי בעוד האפשרויות פתוחות בפניכם, אם אתם יוצרים התאמה לא הרמונית – המטבח יראה מבולגן, מבולבל וללא סגנון. איך תמנעו זאת?

התייעצו עם מומחי מטבחים ותיקים

חברת "מבורך ובניו" מתמחה בעיצוב ויצור מטבחים. אנו עובדים עם אינספור משפחות, מעצבי פנים ויוצרים מרחבים נפלאים לבישול ולזמן איכות משפחתי. אנו יכולים לייעץ לכם כיצד לבחור את הארונות הנכונים המתאימים לצרכים שלכם (תוך שמירה על שטח אחסון רב ללא פגיעה בחופש התנועה במטבח). כמו כן, אנו יכלים לתת טיפים באיזה דלפק או שיש להשתמש במטבח, איזה כיור להוסיף, ואפילו היכן למקם את מוצרי החשמל על מנת שהשימוש בהם יהיה קליל ונוח מבלי לפגוע לרגע בעיצוב.

אל תשכחו את האקססוריז

רבים שוכחים כי המטבח אינו רק הריהוט שאתם מזמינים, אלא יצירת מראה חמים וטבעי גם במטבח אקלקטי, תלויה במידה רבה באביזרים שתוסיפו לו. תמונות עדינות המותאמות לצבעי המטבח, אגרטל עם פרחי העונה, מפת אורגנזה יפה ואפילו וילון אסתטי על החלון – כל אלה יעניקו למטבח שלכם את הטאץ' האישי, ויצרו מרחב שבו תרצו לשהות במהלך כל היום.

התאמה המטבח לגודל החלל

נושא שלפעמים נשכח בעת בחירת האלמנטים שיעצבו את המטבח שלכם הוא התאמה של הארונות, וחפצי החשמל לגודל החלל. דירות רבות, במיוחד באזור המרכז, הן קטנות מאד וכוללות מטבחים פרופורציונליים שאינם משאירים הרבה מקום למשחק. במטבחים קטנים במיוחד עליכם לגלות יצירתיות רבה בעיצוב של שטחי אחסון שישאירו מקום גם למכשירי החשמל.

לעומתם מטבח גדול דורש תכנון רב אף יותר. כיצד תמקמו את הארונות ואת החפים השונים מבלי להשאיר חללים ריקים וכעורים במטבח? כיום, נהוג לרכז את הארונות על קיר אחד ארוך, כאשר יש מטבחים הבנויים בצורת "ר", ונפרשים על פני פינה אחת. המטבח פתוח לסלון וחפצי המטבח אף הם יכולים לשמש לעיצובו. כיצד?

השוויצו בכלים שלכם

המטבח הכפרי תורם למטבח האקלקטי את הצבעוניות המיוחדת השוברת את הצבעים הסולידיים השולטים במטבח. הדבר נעשה באמצעות הצגה של כלים צבעוניים, כמו מחבתות בצבעים חזקים וסירים תואמים, מגבות מטבח צבעוניות וכמובן כוסות קפה בעיצוב מסוגנן – כל אחד בהתאם לאופיו. במטבחים אלה הארונות עשויים להיות שקופים, ולעשות שימוש בתאורה בחדר על מנת להשתעשע עם אור וצבע.

רוצים ללמוד ולקבל עוד רעיונות למטבחים? התיייעצו עם המומחים שלנו עוד היום!

השארת תגובה