מטבח זכוכית – המטבח המושלם

מטבח זכוכית

מעוניינים לעצב מטבח מודרני שישדר ניקיון ויוקרה? מטבח זכוכית לבן או בצבעי הקשת הוא בחירה המעודפת עבורכם. מטבחי הזכוכית נכנסו לאופנה בשנים האחרונות, בעיקר לאור העובדה כי המטבח פתוח לסלון במרבית הבתים החדשים. אז אילו אפשרויות עומדות בפניכם כאשר אתם מחפשים מטבחים המיוצרים מזכוכית?

מגוון רחב של צבעים וחומרים

ארונות המויצרים מזכוכית כוללות חלקים נסתרים עשויי אלומיניום, שלרב נסתרים מהעין. המראה המתקבל הוא של יחידה אחת הנראית כקיר, ובתוכה מונחים חפצי החשמל – שלרב גם הם יהיו בצבעים של הארונות. לדוגמא אם בחרתם מטבח זכוכית שחור, גם התנור, המיקרוגל ואפילו הכיריים יהיו בצבע זה, ויצרו מראה אחיד של מטבח מודרני מהוקצע ויוקרתי.
משתמשים בפרופיל האלומיניום כאלמנט עיצובי
יש הבוחרים במטבחי זכוכית בהם הפרופיל בין הדלתות דווקא נראה לעין ומשמש כאלמנט עיצובי בפני עצמו. ארונות המטבח נראים כלוחות ביניהם רצועות האלומיניום שזורות כשתי וערב. עיצוב זה מתאים למי שאוהב את מראה המתכת בין יחידות הזכוכית, כאשר הזכוכית צבועה לרב בצבעים סולידיים מבריקים. אם אינכם רוצים להשתמש באלומיניום בצורה מודגשת, מן הסתם גם תרצו להסתיר את ידיות המטבח. כיצד תוכלו לעשות זאת?

בחירת ידיות המטבח

ידיות המטבח במטבחים אלה בנויות בצורה מיוחדת על מנת שלא לשבור את הקו העיצובי הנקי, וליצור מראה אחיד לאורך כל הקיר. תוכלו לבחור אחת מהאפשרויות הבאות:

• ארון ללא ידיות

ארון זכוכית ללא ידית עובד באמצעות שיטות אחרות לפתיחת הארון. יתכן ומדובר במנגנון ידני המבוסס על לחיצה, או באמצעות מנגנון חכם יותר המבוסס על פתיחה חשמלית. במרבית המקרים מטבחים הכוללים מנגנון אוטומטי חכם עשויים להיות יקרים יותר, אך הם שווים את ההשקעה.

• ארון עם ידית אינטגרלית

שיטה נוספת לפתיחת הארון יכולה להיות שימוש בידית נסתרת באלומיניום הפרופיל בדלת עצמה, או בידית המוסתרת עם פיסת זכוכית בגוון הדלת. כך, למתבונן מן הצד נראה כאילו לדלת אין ידית כלל, למרות שניתן לפתוח את הארון בקלילות.
יתרון גדול למטבחים המשלבים זכוכית בארונות – קל לנקות ולתחזק.
מטבחי זכוכית כוללים יתרון אחד משמעותי, המוכר היטב למי שהזתמש קודם לכן בארונות מטבח ישנים עשויי פורמייקה או עץ. את ארונות הזכוכית קל מאד לנקות, אפילו במטלית לחה, ולהעלים את טביעות האצבעות ושאריות אוכל שדבקו בהן. בתוך זמן קצר ניתן להחזיר אותם למראה החדיש והמנצנץ שהיה להם כשרכשתם אותם לראשונה. לכן, רבים משתמשים באפשרות זו על מנת למצוא עיצוב שקל לתחזק, ותמיד נראה טוב – גם בימי בישול עמוסים במיוחד בתקופות החגים.

מה משתלב טוב עם מטבחים אלה?

לרב נראה שימוש בזכוכית במטבחים מודרניים או במטבחים בעיצוב אקלקטי. אך אילו כלי מטבח יתאימו, ואיזה שולחן אוכל כדאי להוסיף למטבח? כאשר אנו מעצבים עם זכוכית כל האפשרויות פתוחות לפנינו. בעיצוב אקלקטי, המאגד מספר סגנונות בצורה הרמונית בתוך חלל אחד, ארונות הזכוכית משולבים ברצפת עץ ושולחן עשוי מחומרים טבעיים בצורתם הגולמית. בעיצוב מודרני, לעומת זאת, נראה לעתים שולחנות עם בסיס עשוי מתכת ולוח זכוכית או שולחנות בר הממוקמים לצד אי במטבח, עם חיפוי שיש או חומר דמוי PVC.

איך לתכנן תקציב מטבח עשוי זכוכית?

אם אתם מעוניינים לשדרג את המטבח, רצוי לתכנן את התקציב תוך התחשבות בריצוף המטבח, הארונות, שולחן המטבח וכן התנור, המקרר והכיריים. ארונות אלה יכולים לצרוך חלק ניכר מתקציב המטבח, אך הם שווים כל שקל.

לקבלת יעוץ מקצועי בתחום עיצוב מטבח הזכוכית שלכם, ולקבלת רעיונות עיצוביים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום!

השארת תגובה