מטבח מודרני: איך תצרו מטבח חדשני?

מטבח מודרני: איך תעצבו מטבח חדשני?

 

חושבים לעצב את הבית מחדש, או עוברים לדירה חדשה? זה הזמן להפוך את המקום המכונה "לב הבית" לחדשני ומזמין. חברת "מבורך ובניו" בעלת מוניטין של שנים רבות בעיצוב ובניית מטבחים, תשמח להפגש אתכם ולייעץ איך לעצב את המטבח המושלם עבורכם. בשנים האחרונות המטבח המודרני תפס תאוצה, כאשר מגמות עיצוביות שונות שולטות בו. נסקור בקצרה את המאפיינים של סגנון זה.

אילו צבעים משמשים בעיצוב מודרני של המטבח?

תוכלו לעצב את המטבח בצבעים סולידיים כמו אפור, שחור או לבן, או "להתפרע" מעט – ולבחור בכל צבעי הקשת. העיצוב המודרני משלב לרב בין שני צבעים שולטים, כאשר העיצוב נקי ביותר. יש המעדיפים דווקא מטבח מודרני לבן, המעניק תחושה של ניקיון וטוהר, ובמקרים רבים קל יותר לנקות אותו באמצעות חומרים חזקים ולהלבין מחדש את השיש, הבריקים והארונות.

מאילו חומרים מיוצר המטבח המודרני?

במטבח המודרני נמצא שלל חומרים היוצרים שילוב של מראה מהוקצע ונקי. שילוב של אבני גרניט או שיש, קירות צבועים (כאשר בסגנונות אחרים בדרך כלל נראה חיפוי עדין) או שימוש בבריקים מבריקים. גם הזכוכית משמשת כחלק אינטגרלי במטבח המודרני, כאשר היא ממוקמת במדפים, בחזיתות הארון ואף על שולחן האוכל אם הוא ממוקם במטבח.

בשנים האחרונות נראה מגמה שגם מכשירי החשמל במטבח, כמו המקרר, המיקרו והכיריים עשויים מחומרים מודרניים כמו נירוסטה, או לחילופין, מזכוכית שחורה עבה. שתי האפשרויות יצרו מראה מעוצב מודרני.

פרקטיות מול אסתטיקה – איך ליצור את השילוב המושלם?

לפני שאנו מחליטים איך לעצב את המטבח כדאי לחשוב כיצד נרצה להשתמש בו. חלק מהמשפחות מבשלות יחדיו במשך כל היום וזקוקות לשטח נוסף לחיתוך ירקות ולהכנת האוכל, כמו גם שטחי אחסון נרחבים. משפחות אחרות דווקא מסתפקות בבישול בסיסי, והמטבח משמש בעיקר על מנת ליצור את האווירה הנעימה בבית.

אם אתם בשלנים, נמליץ לכם לעצב מטבח מודרני הכולל במרכזו "אי", עליו תוכלו לחתוך ירקות, ואף להשתמש בתחתיתו כארונות נוספים בהם כלי האוכל יכולים להיות מאוחסנים מבלי ליצור עומס על שאר ארונות המטבח.

מטבח חכם – הוספת טוויסט מודרני גם לכיור ולברז

היום, כאשר המגמה של הבתים המודרניים לעבור לניהול חכם יותר, תוכלו לבחור גם להשתמש בכיור הכולל אפשרויות ניקוי או טחינת המזון שנשאר בתחתית הכיור לאחר שטיפת הכלים. מלבד זאת, תוכלו לבחור בברז חכם, אותו אתם יכולים להפעיל בהנפת יד, או בהקשה קלה על הברז, מבלי שתצטרכו לבצע את פעולת הסיבוב המוכרת, או להניע ידיות.

פרזול נסתר או גלוי

עוד מאפיין של המטבח המודרני הוא מראה חלק של המגרות והארונות, המתקבל באמצעות פרזול נסתר. את הארונות תוכלו לפתוח באמצעות שקע בארון, היוצר ידית בלתי נראית. כך, ארונות המטבח נראים כקיר מעוצב חלק, ומתאימים במיוחד לבתים בהם המטבח פתוח לסלון או חדר האוכל ללא חציצה של קיר ביניהם.

אם אתם מתעקשים על שימוש בידיות, בכל זאת, תוכלו לבחור בפרזול מודרני המשלב ידיות אסתטיות המדברות עם הסגנון העצובי של הארונות מבלי לשבור אותם.

תאורה

חלק חשוב נוסף במטבח המודרני הוא התאורה. אם התמזל מזלכם ויש תאורה טבעית מחלון גדול במטבח תוכלו להסתפק בספוטים קטנים ובמנורות תלויות מעל האי או שולחן האוכל. במטבחים חשוכים יותר, מומלץ לכוון תאורה גם לשטח בו אתם מכינים את מוצרי המזון, כאשר אם חלק מהשיש או הארונות מבריקים, התאורה תיצור מראה משובב נפש של מטבח נקי ומצוחצח.

לקבלת רעיונות נוספים פנו אלינו ליעוץ מקצועי באמצעות אתר האינטרנט.

 

 

השארת תגובה